رکود مصرف برق در گلستان شکسته شد
رکود مصرف برق در گلستان شکسته شد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت : ركورد پيك مصرف برق روز گذشته باوجود اجراي همه برنامه هاي مديريت بار، دوباره شكست و از مرز 1206 مگاوات هم گذشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت : رکورد پیک مصرف برق روز گذشته باوجود اجرای همه برنامه های مدیریت بار، دوباره شکست و از مرز ۱۲۰۶ مگاوات هم گذشت.

 علی اکبر نصیری گفت : این عبور از پیک برق استان علی رقم اجرای همه برنامه های مدیریت بار ، مشکلاتی را برای شبکه های برق استان بوجود آورده است .

 وی افزود : در صورتی که مشترکان با بکار بستن راهکارهای ساده و بی هزینه مدیریت مصرفی، با صنعت برق همکاری کنند، می توان شرایط پیش رو را مدیریت و از آن با موفقیت عبور کرد.

 نصیری خاطرنشان ساخت سال ۹۸ نیز پیک مصرف برق درتاریخ ۳۱ تیرماه به ثبت رسید و با توجه به پیش بینی ها درخصوص گرمتر شدن هوا درهفته جاری، احتمال آنکه بیشترین میزان مصرف برق در همین روزها دوباره به ثبت برسد، بسیار است .

رکود مصرف برق در گلستان شکسته شد
رکود مصرف برق در گلستان شکسته شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان ادامه داد : بر اساس تاکید استاندار ،تمام دستگاههای اجرایی در سطح استان موظف به خارج کردن لوازم سرمایشی از مدار برق ازساعت ۱۲:۳۰ تا پایان وقت اداری گردیدند که در مقابل با توجه به هماهنگی های صورت گرفته ، کلیه واحدهای صنعتی و کشاورزی هم ملزم به رعایت این اصول طی توافق های صورت گرفته شده گردید.

وی ادامه داد : براساس تقسیم بندی که بر اساس میزان سهمیه در نظر گرفته شده توسط شرکت توانیر در مصرف برق ، ۶ شهرستان در استان در حالت قرمز ،۳ شهرستان زرد و ۵ شهر در حالت سبز قراردارند .

نصیری اضافه کرد : طرح ساعت به وقت شهرستان ، برنامه پیشنهادی بود که یرای مشترکین خانگی توسط دفتر روابط عمومی در نظر گرفته شده که اگر بر اساس این تقسیم بندی حرکت شود مطمنا بدون دغدغه و مشکل تابستان امسال نیز را عبور خواهیم داد .