کشت ۲۰۰ اصله نهال در پارک جنگلی النگدره
کشت ۲۰۰ اصله نهال در پارک جنگلی النگدره
200 اصله نهال توسط کارکنان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان در پارک جنگلی النگدره گرگان کشت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان، همزمان با هفته بسیج، همایش پیاده ‌روی کارکنان اداره کل منابع طبیعی استان با حضور معاون امورجنگل و رئیس یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرگان در پارک جنگلی النگدره برگزار شد.

شرکت کنندگان مسیر النگدره و پل طبیعت را طی کرده و در محل نشان گذاری شده به کاشت نهال با حضور کارشناسان مربوطه پرداختند.
در این مراسم علی اصغر نکویی با بیان اینکه درختکاری و طبیعت سرسبز از نگاه قرآن از جایگاه ممتازی برخوردار است، اظهار کرد: با تو به اهمیت این موضوع باید گام های اساسی در این راستا برداشته شود.
وی از کشت ۲۰۰ درخت از نوع بلوط و انجیلی توسط نیروهای منابع طبیعی در پارک جنگلی النگدره گرگان خبر داد و افزود: این کار در راستای اجرایی شدن طرح «نجات سبز» صورت گرفت.

در ادامه معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: هدف از برگزاری این پیاده روی، کاشت نهال ادای دین به شهدای منابع طبیعی و اشاعه فرهنگ درختکاری می باشد.
وی ادامه داد: ترویج فرهنگ درختکاری در بین اقشار مختلف مردم تاثیر مثبت و بسزایی داشته که علاوه بر حفظ منابع طبیعی میراث ماندگاری برای آیندگان به یادگار خواهد گذاشت.
گفتنی است بازدید از خانواده جانباز شهید صادقی از کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان از دیگر برنامه های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان بود که به مناسبت هفته بسیج انجام شد.

  • نویسنده : فائزه نوچمنی
  • منبع خبر : بازار کسب و کار